جمعه 23 آذر ماه 1397
  ورود
/صفحه اصلي/شرح خبر
   
Module Border Module Border
  ViewArticles 
97/07/14
80 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان کرج زیر کشت کلزا رفت

      مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج از آغاز انجام عملیات کشت­های پاییزه محصولات زراعی کلزا، گندم و جو توسط کشاورزان این شهرستان خبر داد:

     مهندس عبدالرضا روشن­نژاد گفت: کشت دانه روغنی کلزا از اول مهرماه آغاز شده و تاکنون در80 هکتار از مزارع شهرستان، کشت کلزا انجام شده است.

مدیر جهاد کشاورزی کرج با اشاره به اهمیت محصولات استراتژیک در سبد غذایی مردم افزود: در راستای سیاست­های حمایتی دولت از کشاورزان تاکنون، حدود 250 کیلوگرم بذر هیبرید و گواهی شده از ارقام اوکاپی، نپتون و ماراتون تأمین و در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در سال زراعی گذشته 212 تن دانه­ی روغنی کلزا در سطح 85 هکتار از مزارع شهرستان برداشت شد. وی با بیان این خبر که امسال برای کشت پاییزه دانه روغنی کلزا در شهرستان کرج 250 هکتار برنامه­ریزی گردیده ، افزود: با پیگیری­های انجام شده تا کنون موفق به انعقاد قرارداد و کشت کلزا به میزان 80 هکتار شده­ایم و امید می­رود در فرصت باقی­مانده، کشاورزان بیشتری را تشویق به کشت این محصول مهم واستراتژیک نموده تا سهم این شهرستان در تأمین بخشی از نیاز استان به دانه­های روغنی و رسیدن به خودکفایی در تولید این محصول محقق گردد.

روشن­نژاد در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به میزان کشت گندم در شهرستان کرج، اظهار داشت: امسال 3865 تن گندم توسط گندمکاران شهرستان کرج تولید و از این میزان 2410 تن توسط مراکز خرید تضمینی خریداری شده است.

استفاده از اين خبر بدون ذكر منبع ممنوع است
نظرات شما
افزودن نظر شما
ارسال نظر
بازگشت

Module Border Module Border
   
     
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا