جمعه 23 آذر ماه 1397
  ورود
/صفحه اصلي/شرح خبر
   
Module Border Module Border
  ViewArticles 
97/07/10
مدیر جهادکشاورزی شهرستان کرج از آغاز سرشماري از زنبورستان¬های این شهرستان همزمان با سراسر کشورخبر داد

مهندس عبدالرضا روشن­نژاد اظهار داشت: کار سرشماری از چهارده مهرماه آغاز و تا سی­ام مهرماه ادامه دارد. وی با تاکید بر لزوم همکاری زنبورداران با این طرح و ارائه اطلاعات صحیح و دقیق گفت: در این سرشماری اطلاعات زنبورستان­ها شامل تعداد كلنی، ميزان توليد عسل و ساير فرآورده­های كندو نظیر ژل رويال، بره­موم، گرده گل و سایر مشخصات زنبورداران مطابق فرم­های مربوطه توسط نماینده اداره امور دام شهرستان، نماینده تشکل­ها و کارشناسان مسئول پهنه­های­  تولیدی شهرستان اخذ می­گردد. 

  وی با بیان اینکه در حال حاضر 187 بهره­بردار در صنعت زنبورداری این شهرستان مشغول به فعالیت هستند، افزود: براساس آخرین آمارگیری در سال 96، بالغ بر 21 هزار کلنی زنبور عسل در سطح شهرستان کرج وجود داشته و از این تعداد کلنی زنبور عسل، 146 تن عسل و سایر فراورده­های کندو تولیده شده است.

   روشن­نژاد با اشاره به ارزش اقتصادی و تأثیر زنبور عسل در گرده­افشانی و افزایش تولید محصولات کشاورزی افزود: مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرج از ابتدای سال 97 تاکنون در دو مرحله اقدام به برگزاری دوره های آموزشی مهارتی زنبورداری ویژه عشایر و سایر بهره­برداران نموده است و امیدواریم که اقدامات انجام شده در راستای آموزش و ترویج پرورش زنبور عسل، شاهد توسعه صتعت زنبورداری در سطح شهرستان باشیم.

استفاده از اين خبر بدون ذكر منبع ممنوع است
نظرات شما
افزودن نظر شما
ارسال نظر
بازگشت

Module Border Module Border
   
     
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا