دوشنبه 28 خرداد ماه 1397
  ورود
/صفحه اصلي/شرح خبر
   
Module Border Module Border
  ViewArticles 
95/10/19
مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز: ضرورت ایجاد سردخانه ها برای نگهداری وحفظ کیفیت وجلوگیری از فساد پذیری محصولات کشاورزی.

مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز: ضرورت ایجاد سردخانه ها برای نگهداری وحفظ کیفیت وجلوگیری از فساد پذیری محصولات کشاورزی.

مهندس فردوس رحیمی نسب مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان البرزضمن اعلام ضرورت ایجاد سردخانه ها برای نگهداری وحفظ کیفیت وجلوگیری از فساد پذیری محصولات کشاورزیگفت : نگهداری و فراوری  محصولات کشاورزی یکی از مواردی است که باید به آن اهمیت زیادی قائل شد .نبود سردخانه در نزدیکی محل تولید محصولات کشاورزی ، در زمان برداشت محصول ،با توجه به کوتاه بودن فصل برداشت و فساد پذیری بسیاری از محصولات تولیدی ، هر ساله خسارتهای زیادی به تولید کنندگان وارد می کند. و کشاورزان  به دلیل کوتاه بودن زمان ماندگاری محصولات لا جرم تولیداتشان را به نازل ترین قیمت به واسطه ها عرضه می کنند که همین امر باعث زیان این قشر زحمتکش می گردد.  این در حالی است که در صورت ایجاد سردخانه در محل ، باغدار و کشاورز میتواند با حفظ کیفیت ماده غذایی برای مدتی از محصول خود نگهداری نموده و با قیمتی عادلانه آن را در بازارها عرضه کرده و  از سوی دیگر مصرف کننده نیز  می تواند نیازهای خود را در فصول مختلف سال با کیفیت خوب و قیمت مناسب از بازار  تهیه نماید .

  رحیمی نسب افزود : با توجه به پتانسیل بالای مناطق مختلف استان البرز در تولید محصولات کشاورزی ( زراعی، باغی ، دامی و شیلاتی ) نیاز به نگهداری و منجمد کردن این محصولات، بیش از پیش احساس می شود .

 وی اضافه نمود : با توجه به مسایل گفته شده این مدیریت تا کنون اقدام به صدور 29 مورد جواز تاسیس در زمینه سردخانه و نگهداری مواد غذایی نموده که از این میزان 7 طرح جمعا با ظرفیت 50500 تن سالانه شامل  44500 تن در سال سردخانه بالای صفر و6000 تن در سال سردخانه زیر صفر به بهره برداری رسیده اند .

لازم به یادآوری است این واحد ها در سال 94 اقدام به صادرات 10700 تن انواع محصولات کشاورزی شامل سبزیجات ، کلم ،گل کلم ،کرفس ، فلفل وکاهو  به ارزش 4200000 دلار به کشور امارت نموده اند .

 

استفاده از اين خبر بدون ذكر منبع ممنوع است
نظرات شما
افزودن نظر شما
ارسال نظر
بازگشت

Module Border Module Border
   
     
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا