دوشنبه 28 خرداد ماه 1397
  ورود
/صفحه اصلي/شرح خبر
   
Module Border Module Border
  ViewArticles 
95/10/13
مدیر صنایع تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز: گسترش صنایع تبدیلی باعث تثبیت سطح درآمد و افزایش سود کشاورزان می‌شود.

 

مهندس رحیمی نسب مدیر صنایع تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت : با توجه به اینکه استان البرز در حوزه تولید محصولات کشاورزی در سطح کشور حائز رتبه خوبی می باشد. صنایع تبدیلی استان جوابگوی حجم تولیدات خام کشاورزی نبوده و تبدیل اینگونه محصولات به فرآورده های غذایی و نهایی همواره با مشکل مواجه است .

ایشان اضافه نمود : صنایع تبدیلی از جمله صنایعی است که نقش و تاثیر بسیار زیادی در بخش كشاورزی داشته و دارد. و ایجاد این صنایع در بلندمدت و کوتاه‌مدت منفعت‌های بسیاری برای کشاورزان خواهد داشت و گسترش این صنایع باعث تثبیت سطح درآمد و افزایش سود کشاورزان می‌شود. ولی متاسفانه به علت نداشتن کارخانجات فرآوری و صنایع تبدیلی مناسب  کشاورزان استان سالانه خسارت های فراوانی را  به این جهت متحمل می شوند.

وی افزود استان البرز از نظر جغرافیایی با توجه به نزدیکی به پایتخت به عنوان بازار مصرف محصولات فرآوری شده از جایگاه ویژه ای جهت احداث کارخانه  های فرآوری ، تبدیل و تکمیل زنجیره تولید مواد غذایی برخوردار است. لذا از علاقمندان ، سرمایه گذاری در این بخش می خواهیم با مراجعه به جهاد کشاورزی استان و شهرستانها از فرصت های موجود در این عرصه بهره لازم را ببرند.تا بتوانیم در جهت ایجاد ارزش افزوده محصولات کشاورزی  و ایجاد امنیت غذایی در کشور قدمهای موثری برداریم.

مهندس رحیمی نسب بیان داشت : در حال حاضر 53  واحد از واحدهای صنایع تبدیلی زیر پوشش مدیریت صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی در سطح استان البرز  فعال می باشند که 340187  تن محصول فرآوری شده جهت مصارف استان و صادرات تولید می نمایند و زمینه اشتغال 925 نفر  را فراهم کرده اند .

 

استفاده از اين خبر بدون ذكر منبع ممنوع است
نظرات شما
افزودن نظر شما
ارسال نظر
بازگشت

Module Border Module Border
   
     
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا