دوشنبه 28 آبان ماه 1397
  ورود
/صفحه اصلي/اخبار ملی
   
95/05/20
رشد اقتصادی بالای ۵ درصدی بخش کشاورزی/خرید ۱۰ میلیون تن گندم کشاورزان و بی نیازی از واردات

رئیس جمهوری در گفتگو با مردم اعلام کرد:

رشد اقتصادی بالای ۵ درصدی بخش کشاورزی/خرید ۱۰ میلیون تن گندم کشاورزان و بی نیازی از واردات

رئیس جمهوری اعلام کرد: رشد بخش کشاورزی در سال 94 به بالای 5 درصد رسید و امسال اقدامات بزرگی در بخش کشاورزی در حال انجام است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم اظهار داشت:تا به امروز 9.5 میلیون تن گندم از کشاورزان کشور خریداری شده و پیش بینی می شود خرید امسال به بالای 10 میلیون تن برسد که در این صورت نیازی به واردات گندم در سال جاری نخواهیم داشت.
رئیس جمهوری در بخشی دیگری از گفت و گوی تلویزیونی با مردم با بیان این که در بخش کشاورزی با هدف افزایش بهره وری حرکت های بسیار خوبی از جمله استفاده از فناوری های نوین در اصلاح اراضی و همچنین تجهیز مزارع به سامانه های نوین آبیاری انجام گرفته،خاطرنشان ساخت:
در سال گذشته،85  هزار هکتار  عملیات زهکشی و کانال کشی  در اراضی کشاورزی  اجرا و 125  هزار هکتار  از  اراضی  به  سامانه های  نوین آبیاری  تجهیز شده  که  نسبت  به  سال های  گذشته  بی سابقه بوده است.
دکتر روحانی با اشاره به طرح احیای اراضی استان های خوزستان و ایلام (مصوب سفر مقام معظم رهبری) یادآور شد:در استان های خوزستان و ایلام 200 هزار هکتار عملیات کانال کشی انجام شده و همچنین 46 هزار هکتار از منطقه سیستان عملیات آبرسانی از طریق لوله در حال اجراست.

استفاده از اين خبر بدون ذكر منبع ممنوع است
نظرات شما
افزودن نظر شما
ارسال نظر
بازگشت
Module Border Module Border
  اخبار ملی 
RSS
 
1 2

Module Border Module Border
   
     
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا